Анестезіологія – наука що вивчає теорію та практику штучного усунення болю за допомогою загального або місцевого знеболювання, методи керування функціями організму до, під час, та після операційний періоди.
Реаніматологія – наука про механізми згасання, методи управління, штучного заміщення і відновлення життєво важливих (вітальних) функцій організму, що перебуває в умовах агресії такого ступеня, який перевищує можливості авторегуляції.
Інтенсивна терапія – це комплекс лікувальних заходів, спрямованих на усунення або запобігання порушень життєдіяльності організму при критичних станах, які виникають при травмах, оперативних втручаннях, ускладненнях соматичної патології та надання невідкладної допомоги.
Метою вивчення дисципліни є набуття теоретичних знань у галузі ветеринарної анестезіології, реаніматології та інтенсивної терапії; оволодіння основними методами загальної та регіонарної анестезії, принципами їх застосування за різних фізіологічних та патологічних станів пацієнта; уміння надання невідкладної допомоги за термінальних і невідкладних станів, які трапляються у ветеринарній практиці.
У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач вищої освіти повинен засвоїти морфологічні, біологічні ознаки паразитичних організмів, епізоотологічні дані, патологоанатомічні зміни, патогенез, методи життєвої і посмертної діагностики, засоби терапії та профілактики спричинюваних ними захворювань у великої рогатої худоби, коней, свиней, м’ясоїдних та птиці.